Konin
Konin
Siedlce
+48 600 450 268 Pon - So 06:00 - 17:00 ul. Drużbackiej 3 62-500 Konin
+48 600 450 268 Pon - So 06:00 - 17:00 ul: Budowlana 3a, 08-110 Siedlce
Producent i Dostawca
nr 1 w Polsce
Dostawa 24 h
produkty z magazynu
Wsparcie techniczne
w doborze produktów

Kraty pomostowe w budownictwie jednorodzinnym

blank
blank

Kraty pomostowe w budownictwie jednorodzinnym

Dużym błędem jest przekonanie, że zastosowanie stopni schodowych wykonanych z krat pomostowych ogranicza się do wykorzystania w zakładach przemysłowych, czy budynkach użyteczności publicznej.

Kraty pomostowe oraz stopnie schodowe produkowane są jako prasowane oraz zgrzewane w zależności od wielkości oczka. W kratach oraz stopniach prasowanych które zbudowane są z dwóch płaskowników jeden większy jest to płaskownik nośny a drugi mniejszy tak zwany płaskownik łączący występują oczka jakich nie ma możliwości wykonania w kratach zgrzewanych są to bardzo małe oczka najmniejsze oczko jakie można wykonać w kratach prasowanych to 22×11 mm .

To właśnie stopnie schodowe o małych oczkach są dość powszechnie wykorzystywane w budynkach jednorodzinnych. Najlepszym przykładem jest nasza realizacja, gdzie wykorzystano stopnie schodowe o oczku 33x11mm oraz płaskowniku 30×2 mm jako nośnym oraz 2mm jako płaskownik łączący.

Zamontowane stopnie mają wymiar 1100x270mm.  Każdy stopień wyposażony jest w dwie blachy boczne.  Przyspawane do stopnia dziękuje blachy  umożliwiają łatwy montaż do wcześniej przygotowanej konstrukcji metalowej. Dodatkowo każdy stopień jaki widzimy na zdjęciach ma przyspawaną listę antyspożlizgową tak zwaną listę perforowaną – inna nazwa kątownik perforowany. Dzięki montażowi takich stopni  osoby korzystające ze schodów mogą czuć się bezpiecznie podczas wchodzenia oraz schodzenia .Zamontowane stopnie  zostały ocynkowane ogniowo jako forma zabezpieczenia przed korozją.